طراحی سایت، سئو، طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت، سئو، طراحی فروشگاه اینترنتی

Showrooming چیست؟

فناوری در حال تغییر دادن رفتار مشتریان است. امروزه مشتریان در شبکه‌های اجتماعی فعالیت زیادی دارند و بیشتر این فعالیت در دستگاه‌های متحرک و در اصل در موبایل ها رخ می دهد؛ اطلاعاتشان از تکنولوژی بیشتر از پیش است و این اطلاعات روز به روز در حال افزایش هستند. در حال حاضر فیسبوک بیش از یک میلیارد کاربر دارد و بیش از ۵۰ درصد بزرگسالان ایران، تلفن هوشمند دارند. استفاده روزافزون مشتریان از شبکه‌های اجتماعی برای توصیه محصولات یا استفاده از موبایل برای چک کردن قیمت‌ها باعث تغییر رفتار خریداران شده است. (اگر سلسله مقالات دیجیتال برندینگ را مطالعه نکرده اید پیشنهاد می کنم اول آنها را بخوانید و بعد به سراغ این مطلب بیاید.)

Showrooming چیست؟

Showrooming یکی از این پدیده‌های جدید دنیای دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال برندینگ است که روز به روز گسترش بیشتری پیدا می کند.

شما هم حتما وقتی به فروشگاه های سنتی سر می زنید کسانی را دیده اید که در حال چک کردن قیمت کالاها در موبایلشان هستند. مشتریان از این فعالیت برای بررسی محصولات در فروشگاه‌های سنتی و سپس سفارش دادن آن‌ها به صورت آنلاین با قیمت پایین تر استفاده می کنند. به این کار Showrooming می گویند.

این رفتار مصرف کننده بیشتر برای محصولات مهمتر و با کیفیت تر، البته از دید او که احتمالا قیمت بالاتری هم دارند، دیده می شود.

مطالعه ای که اخیرا توسط شرکت Omnico انجام گرفت نشان داد که از هر ۱۰ مشتری ۱ نفر وقتی در فروشگاه فیزیکی است، از موبایل خودش برای خرید محصول از یک رقیب آنلاین استفاده می کند.

مطالعه این مورد و رشد خریداران موبایلی که توسط گروه Aimia و مدرسه کسب و کار کلمبیا انجام گرفته است نشان می دهد برخلاف آنچه ممکن است تصور کنید ویژگی‌های جمعیتی خریدارانی که از موبایل برای خرید استفاده می کنند (که در این مطلب به اختصار به آن‌ها خریداران موبایلی می گوییم) کاملا گسترده و متنوع است. یک پنجم تمام مشتریان آمریکایی وقتی در فروشگاهی در حال خرید هستند، برای تصمیم گیری راجع به خرید، از موبایل استفاده می کنند و توزیع جنسیتی خریداران موبایلی کاملا متعادل است.

این کار چطور انجام می شود؟
قطعا همه چیز به دسترس پذیری بستگی دارد. اپلیکیشن های مقایسه قیمت مثل “ترب” در سراسر دنیا و به خصوص کشورهای در حال توسعه که تحت فشار اقتصادی نیز هستند، به سرعت در حال رشد می باشند و خریدهای کمی گران قیمت، همگی با چک کردن قیمت از این سامانه ها همراه است.

نمی دانم آیا در مورد ۵ نیروی پورتر در رقابت چیزی می دانید یا نه؟ مایکل پورتر آنها را چنین توصیف می کند:

 • رقبای موجود (افزایش رقابت)
 • رقبای تازه وارد بازار (تهدیدی دائمی)
 • خریداران (با قدرت چانه زنی بالا)
 • تامین کنندگان (با قدرت چانه زنی بالاتر)
 • کالاهای جایگزین (ایجاد قدرت جایگزینی با کالاهای شما)

با نگاه های زیادی می توان به قضیه Showrooming نگاه کرد ولی نگاه پورتر از دید من بسیار ساده تر است. من توصیف مایکل پورتر را اینطور با این پدیده برای شما تحلیل می کنم:

امروز با کم شدن تفاوت وزن برندها در کالاهای با قیمت و کیفیت بالاتر و رقابت در بین رقبای تازه وارد؛ بازار، مشتریان را به سمت استفاده از این ابزار سوق می دهد. برای مثال مشتری برای خرید یک یخچال ساید بای ساید به سه راه امین حضور می رود. یخچالی با برند LG مدل SXP45 را انتخاب می کند. خب! قیمت بالاست … قیمت ها در فروشگاه ها معمولا با ۵۰ هزار تومان اختلاف و حدود نه میلیون و صد هزار تومان معرفی می گردند. خب او کالا را انتخاب کرده و در کنار این مورد می خواهد ارزانتر بخرد و showrooming شروع می شود.

در مرحله اول او موبایل و نرم افزاری مثل “ترب” را از جیب خود بیرون می آورد و این یخچال را در آن جستجو می کند. او با چنین تصویری مواجه می شود:

مقایسه قیمت در ترب
مقایسه قیمت در فاز Showroomin

حالا او انتخاب های متفاوتی دارد و قدرت چانه زنی او افزایش پیدا می کند. فروشگاه “من و دیجیتال” این کالا را با حدود ۱۰% قیمت کمتر و احتمالا حمل رایگان ارائه می دهد. (نیروی تازه واردهای بازار) حالا فرایند خرید با چند احتمال مواجه می شود:

 • با یکی از فروشندگان بازار وارد چانه زنی شود.
 • شاید به سراغ یکی از فروشندگان آنلاین برود. در اینجا وزن برند و قیمت محصول به نسبت ارزش برند در ذهن مشتری تعیین کننده است. ولی در این برند و کالای واحد که تفاوتی بین کالا و ماهیت ارزشی کالا بین فروشگاه های آنلاین وجود ندارد، تازه وارد ما یعنی “من و دیجیتال” خودنمایی می کند. این شاخص مایکل پورتر باز اینجا خودنمایی می کند و رقبای موجود نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. (اگر من بودم از تازه واردی که هست با قیمت پایین تر خرید می کردم و دیجیکالا و دیگر وب سایت های معروف را نیز کنار می گذاشتم.)
 • کار ممکن است به اینجا ختم نشود. حالا تکه ای دیگر از قدرت های پورتر نیز خودنمایی می کند. کالا های جایگزینی هم وجود دارند!
مقایسه آنلاین محصول
مقایسه آنلاین محصول
 • ممکن است کلا با دیدن قیمت یک یخچال بنتلی LG یا دیدن کالایی از سامسونگ یا یک کالای ایرانی در حمایت از تولید ملی تمام این سفر خریدار از ابتدا و یا با کمی تغییر به نسبت رفتارهای او، تغییر پیدا کند.

فکر می کنم قضیه را متوجه شده باشید. ولی چرا این اتفاق می افتد؟
دقت کنید که دو مورد از فاکتورهایی که نقش مهمی در این فرایند دارند قیمت پایین (۶۹%) و حمل و نقل رایگان کالا (۴۷%) هستند. پس قیمت احتمالا فاکتور مهمی است که در دوران رکود حرف اول را خواهد زد.

Showrooming چه تاثیرات و مفهومی برای فروشنده‌ها دارد؟

فروشنده‌ها همیشه از این واهمه دارند که تبدیل به یک مرحله از قیف خرید مشتریان رقیب شوند. از دست دادن فروش و عدم توانایی برای پیروز شدن در مسابقه قیمت ها، نگرانی‌های مهمی هستند. بخصوص با توجه به هزینه‌های بالای اداره فروشگاه‌های فیزیکی.

بعلاوه بعضی از انواع محصولات مثل لوازم خانگی و الکترونیکی بیشتر در معرض تاثیرپذیری از پدیده showrooming هستند. اما برای پیروزی در این رقابت، آرامش خودتان را حفظ کرده و به تلاش تان ادامه بدهید! Showrooming به معنای پایان گرفتن کسب و کار فروشگاه‌های فیزیکی سنتی نیست.

showrooming
showrooming

خبر خوب این است که:

 • مشتری‌ها فقط از گوشی موبایل برای مقایسه قیمت‌ها استفاده نمی کنند و اغلب اوقات به دنبال جستجوی اطلاعات محصولات، نظرات کاربران، کوپن یا کد تخفیف و یا تقاضای توصیه از دوستان و فامیل هستند.
 • احتمال چک کردن وبسایت خود فروشگاه (۷۰%) در مقایسه با چک کردن وبسایت یک فروشگاه دیگر (۷۵%) برای جمع آوری اطلاعات محصول تقریبا یکسان است.
 • همچنین وقتی مشتریان در یک فروشگاه فیزیکی هستند و قصد خرید آنلاین را دارند، احتمال استفاده از اپلیکیشن یا وبسایت خود فروشگاه (۲۲%) با احتمال استفاده از وبسایت یا اپلیکیشن رقیب (۲۲%) برابر است.
 • بنا به دلایلی مثل راحتی، فوریت و اورژانسی بودن خرید، ممکن است مشتریان وقتی در فروشگاه فیزیکی حضور دارند علیرغم پیدا کردن قیمت پایین تر در اینترنت، محصول را از همان فروشگاه فیزیکی خریداری کنند.
 • مشتریان صرفا بر اساس قیمت خرید نمی کنند.

فروشندگان می توانند از طریق اقدامات زیر ایجاد ارزش کنند:

 • تهیه اطلاعات محصول و جمع آوری نظرات کاربران در فضای آنلاین
 • برنامه‌هایی برای حفظ وفاداری مشتریان
 • تخفیف و پیشنهادات ویژه درون فروشگاهی
 • افزایش راحتی مشتری (مثلاً از طریق تحویل رایگان)
 • جذب مشتریان و جمع آوری بازخورد از طریق شبکه‌های اجتماعی
 • ارزیابی تجربیات مشتریان در فروشگاه (رویدادهای ویژه، سرویس دهی به مشتری، خط مشی‌های بازگشت محصول)
 • یکپارچه سازی کانال‌های خرده فروشی متقابل
 • یکپارچه سازی تجربیات موبایلی
 • یکپارچه سازی تجربیات خرید درون فروشگاهی و خرید آنلاین

توجه کنید که:

تلاش برای همسویی با این روند فقط با کاهش زیاد قیمت‌ها، یک نبرد محکوم به شکست خواهد بود.


خرده فروشان باید راهکارهای خلاقانه ای برای ارزش دهی به مشتریانی پیدا کنند که در فروشگاه‌های آنلاین وجود ندارند یا با یکپارچه سازی تجربیات درون فروشگاهی و درون سایتی مشتریان، مفهوم showroomig را بکار بگیرند.

این امر برای خرده فروشانی که در هر دوی این کانال‌ها کار می کنند، می تواند فرصت‌های جدیدی برای ایجاد ارزش فراهم کند. فروشنده‌ها می توانند محصولات انحصاری را عرضه کنند که بتوان آن‌ها را در فروشگاه فیزیکی به نمایش گذاشت و از طریق وبسایت خریداری کرد. با این روش می توان مزایای هر دوی این روش‌ها را در اختیار مشتریان قرار داد؛ یعنی راحتی خرید آنلاین و امکان مشاهده کالا پیش از خرید.

منبع: http://webbranding.org/brand/branding-in-web/showrooming/

+ نوشته شده در جمعه 19 مرداد 1397ساعت 16:43 توسط امامی | | تعداد بازدید : 13

بهترین فروشگاه ساز اینترنتی چیست؟

وقتی از فروشگاه ساز صحبت به میان میاید، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، اسامی فروشگاه سازهای متن باز موجود در بازار است. فروشگاه ساز های متن باز امکانات زیادی دارند و میتوان آنها را توسعه داد. با توجه به اینکه استفاده از یک فروشگاه ساز متن باز نیاز به مهارت برنامه نویسی حرفه ای دارد و متاسفانه در ایران اغلب کسانی که با این سیستم ها کار می کنند، از مهارت کافی برخوردار نیستند و این امر موجب ضررمشتریان آنها می شود.

همه ما بخاطر داریم که با تغییر استراتژی لینک های کوتاه در یکی از این نرم افزارهای متن باز، بسیاری از فعالان در عرصه برنامه نویسی در ایران، از اصلاح ایراد بوجود آمده عاجز بودند و مشتریان بسیاری با مشکلات عدیده ای مواجه شدند که اکثرا منجر به از دست رفتن سایت شد.

نکته : هدف ما نقد و رد کارایی فروشگاه های متن باز نیست. هزاران برنامه نویس حرفه ای در دنیا با سیستم های متن باز کار می کنند. شرکت گوکل نرم افزار اندروید را روی یک پلت فرم متن باز رایگان نوشته است. بنابراین ما قصد نداریم بگوییم که پلت فرم های متن باز و رایگان مشکل دارند و یا استفاده از آنها کار درستی نیست.

مشکل اینجاست که این نرم افزار ها در اختیار همه قرار دارند و هر کسی میتواند با خواندن چند صفحه آموزش با این نرم افزارها کار کند. تا اینجای کار مشکلی نیست. مشکل در اینجاست که برخی از این اشخاص در تشخیص اینکه یک کاربر سیستم محتوا گذاری هستند و نه یک برنامه نویسی عاجزند. این افراد با اندکی مطالعه و چند نمونه کار بعنوان فری لنسر شروع به فعالیت می کنند و با بروز مشکلات برنامه نویسی از برطرف کردن مشکل عاجز هستند.

Joost de Valk برنامه نویس درجه یک دنیا در زبان PHP ، برای مشتریانش با یک پلتفرم رایگان مشهور، وب سایت طراحی می کند. سایت های او نرم افزارهای تحت وب هستند. نرم افزارهایی که دقیقا بر اساس خواسته مشتری طراحی شده اند. طراحی بانک داده، طراحی جستجو ها و غیره از مواردی هستند، که جوزف یاست برای هر مشتری انجام میدهد. حقیقت این است که تعداد شرکت های ایرانی که به برنامه نویسی، پلت فرم های متن باز چنان مسلط باشند، که بتوانند چنین کاری انجام دهند از انگشتان دست کمتر است.

بهتیرن فروشگاه ساز چیست

بهترین فروشگاه ساز چیست؟

برتری ها و ویژگی های نرم افزار یکپارچه وب 24، برای ساخت انواع فروشگاه های اینترنتی را ، در این بخش از مقاله به صورت خلاصه شرح خواهیم داد. به دلیل مسائل مربوط به عدم رعایت حق کپی رایت، از بیان جزئیات فنی عاجزیم، ولی مخاطبان و علاقه مندان میتوانند با مراجه به سایت های فروشگاهی طراحی شده توسط شرکت وب 24، که لیست آن در صفحه نمونه کارهای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی موجود است، مراجعه کنند و یا با کارشناسان ما برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

برتری های فروشگاه اینترنتی وب 24:

هدف ما از بیان این برتری ها اعلام عدم امکان انجام این نوع فروشگاه ها، در نرم افزار های متن باز و فروشگاه سازهای متن باز نیست. هدف ما این است که این امکانات و برتری ها را به شیوه کاملا سفارشی و بر اساس خواست مشتری و در اسرع وقت و با بهترین کیفیت پیاده سازی کنیم.

طراحی انواع فروشگاه :

 • فروشگاه های اینترنتی با امکان عرضه کالا به مشتری بصورت خرده فروشی
 • طراحی سایت برای عرضه کالا به کارخانه ها و تولیدی ها بصورت عمده فروشی
 • طراحی سایت های فروشگاهی واسطه ای: فروشگاه هایی که خود عرضه کننده کالا نیستند، بلکه واسطه ای بین عرضه کنند کالا و مشتریان میباشند.
 • طراحی سایت فروشگاهی برای عرضه محصولات فیزیکی مانند: لوازم منزل ، لوازم صنعتی ، خوراکی ها و غیره
 • طراحی سایت فروشگاهی برای عرضه محصولات غیر فیزیکی مانند: فیلم ، موسیقی و یا خدماتی مانند مشاوره و غیره و انواع دیگر فروشگاه ها ، همگی در نرم افزار یکپارچه وب 24 قابل توسعه و ایجاد است و نمونه کارهای موفقی برای آنها موجود است.

1- امکان طراحی گرافیکی نامحدود

حتی بهترین نرم افزارهای متن باز موجود در بازار، با محدودیت هایی در انتخاب طرح فروشگاه مواجه هستند. ولی ما در وب 24 با کمک تیم متخصص برنامه نویسی، این امکان را ایجاد کردیم که هر طرحی را بتوان برای فروشگاه اجرا نمود. جدا کردن طرح سایت از ماژول های فروشگاهی، موجب شد تا فروشگاه های وب 24 با چنان وسعت گرافیکی قابل عرضه باشند، که عملا بتوان گفت که هیچ محدودیتی در گرافیک یک سایت فروشگاهی در وب 24 وجود ندارد.

2- برنامه نویسی شده برای کار با بانک های ایرانی

برخی از برنامه نویسان اهمیتی به اندازه کد های خود نمی دهند، آنها اگر حجم سایتشان بالا رود به مشتری می گویند فضای هاست بیشتری بخرد.

شرکت وب 24 برای هر کیلوبایت فضایی که از هاست مشتری اشغال می کند، با وسواس عمل می کند. نوشتن نرم افزاری برای استایل نویسی اختصاصی با حجم کم و قابلیت بالا، استفاده از کدهای اسکریپت بهینه شده برای تمام مشتریان، از جمله فعالیت هایی است که نشان دهنده تلاش تمام کارمندان وب 24 برای کاهش حجم نرم افزار و در عین حال حفظ کارایی آن است.

در این راستا ما بجای قراردادن کدهای بیجا برای کار با بانک های خارجی و سپس اضافه کردن کد های بانک های ایرانی بصورت اسکریپت به آن، از همان ابتدا در سایت های خود تنها کد های مربوط به بانک های ایرانی را قرار میدهیم. اگر مشتریان ما در ابتدای قرار داد خود بتوانند، با بانک عامل خود همکاری کنند. تنها کد مربوط به بانک عامل آنها در سایت قرار خواهد گرفت. این امر موجب بالا رفتن سرعت اجرای سایت و جلوگیری از هدر رفتن منابع هاست میگردد.

3- پشتیبانی از شیوه های فروش مختلف

پشتیبانی کامل فروشگاه های شرکت وب 24 از انواع فروش مانند فروش نقدی، فروش با کارت اعتباری، فروش با امکان پرداخت درب منزل، فروش اقساطی، فروش محصولات آنلاین با قابلیت دانلود بعد از پرداخت و غیره میباشد. شرکت وب 24 با طراحی ماژولار سیستم یکپارچه طراحی سایت خود، این امکان را به مشتریان میدهد، که بتوانند در حداقل زمان و با بهترین کیفیت فروشگاه سفارشی خود را خریداری کنند.

4- امنیت بالای بانک داده

در فروشگاه های آنلاین، شما باید اطلاعات خرید مشتریان را به خوبی حفاظت و نگهداری کنید. شرکت وب 24 با تهیه سرورهایی با دیوارهای آتش قدرتمند، احتمال هرگونه حمله به سایت های مشتریانش را منتفی کرده است.

برتری های فروشگاه آنلاین وب 245

برتری سایت فروشگاهی وب 24 در مقایسه با یک فروشگاه ساز رایگان در چیست

برای داشتن یک فروشگاه ساز رایگان باید خودتان زحمت برنامه نویسی آن را بکشید که این امر عملا برای اکثر صاحبان فروشگاه ها ناممکن است. دغدغه های شغلی و پیچیدگی های یک فروشگاه آنلاین عملا امکان کد نویسی یک فروشگاه آنلاین را از صاحبان فروشگاه ها می ستاند.

بنابراین بحث بر سر پرداخت هزینه برای فروشگاهی است که بصورت رایگان در حال عرضه است و فروشگاهی که برای کسب و کار شما برنامه نویسی و بهینه سازی شده است. مسلما پرداخت هزینه برای کالایی که بصورت رایگان عرضه میشود. تنها در صورتی که شرکت برنامه نویس آن بتواند تمام نیازهای تخصصی، را برای فروشگاه برنامه نویسی کند، توجیه پذیر است. همانطور که گفتیم تعداد افرادی که از سادگی استفاده از نرم افزارهای متن باز استفاده کرده و خود را برنامه نویس میدانند زیاد است. بنابراین بهتر است که از سیستمی استفاده کنید، که مطمئن هستید برنامه نویسان حرفه ای آن را اداره می کنند.

هزینه خرید یک فروشگاه ساز چقدر است؟

ساخت فروشگاه اینترنتی در وب 24 تنها به طراحی یک فروشگاه ختم نمی شود. همانطور که در مقاله طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به مواردی که در وب 24 برای طراحی یک سایت فروشگاهی مورد نظر قرار میدهیم اشاره گردیده است. تعیین هزینه یک فروشگاه برای مشتریان براساس موارد زیر انجام میشود.

 1. حجم هاست درخواست شده
 2. نوع فروشگاه
 3. بازاریابی اینترنتی
 4. سئو
 5. تعداد ماژول های سفارشی درخواستی
 6. نوع گرافیک درخواستی

ما در وب 24، خود را متعهد میدانیم که هدف اصلی تولید سایت برای مشتریانمان، سوآوری سایت برای مشتری باشد. بنابراین پیش از عقد قرار داد، با مشتریان جلسه ای ترتیب داده و موارد و مسائل بازاریابی اینترنتی محصول مورد نظر مشتری را شرح خواهیم داد.

کدامیک از انواع فروشگاه برای ما مناسبتر هستند؟

بسیاری از مشتریان از ما در باره انواع فروشگاه ها و نحوه انتخاب بین آنها سوالاتی میپرسند. مثال: یک تولید کننده و تهیه کننده موسیقی میخواهد بداند که آیا عرضه مستقیم سی دی و کاست، برای او مناسب تر است و یا عرضه آنلاین، ما در جواب به این سوال معمولا مشتری را ترغیب می کنیم که راهی با امکان پیشرفت و تغییر و حداقل هزینه انتخاب کند. این بدان معنا است که در مثال ما، اگر یک تهیه کنند موسیقی بپرسد که کدام فروشگاه برای او مناسب تر است. پاسخ ما این است که قطعا عرضه آنلاین برای او مناسب تر است. ولی نیازی به عجله نیست. اگر او در حال حاضر مقادیر قابل توجهی محصولاتی مانند سی دی و کاست در اختیار دارد، بهتر است در گام اول آنها را در سایت خود عرضه کند و سپس استراتژی های لازم برای تهیه محصولات بصورت دیجیتال را تهیه و پیاده سازی کند و سپس به سراغ عرضه دیجیتال محصولات در سایت برود. به این ترتیب علاوه بر اینکه مشتری بیشترین نفع را میبرد، کمترین هزینه را هم پرداخت کرده است.

در انتخاب مدل فروشگاه اینترنتی خود، مشاوره رایگان متخصصان بازاریابی وب 24 را از دست ندهید. در این مشاوره رایگان شما براحتی میتوانید برای انتخاب نوع فروشگاه و میزان هزینه برای شروع آن تصمیم بگیرید.

انواع فروشگاه ساز

نتیجه گیری:

با وجود فروشگاه سازهای رایگان در بازار، عملا استفاده از آنها بدون تخصص برنامه نویسی بالا منجر به آسیب های جبران ناپذیر به سایت شما خواهد شد. شرکت وب 24 با ایجاد یک سیستم یکپارچه ماژولار در اسرع وقت و با بهترین کیفیت فروشگاه شما را بصورت سفارشی ایجاد می کند.

در صورتی که تجربه کاری در زمینه اینترنت ندارید، می توانید از سیستم های آماده استفاده کنید و تجربه بدست آورید، اما اگر با مشکلات سیستم های آماده آشنایی دارید و هدف شما از طراحی فروشگاه اینترنتی، کسب درآمد است، باید به سراغ سیستم های حرفه ای بروید. هیچ سیستمی آماده ای به دلیل مشکلاتی که در مقیاس پذیری، امنیت، شخصی سازی و سرعت دارد نمی تواند نیازهای شما را پاسخ دهد. بنابراین بهترین راهکار برای توسعه کسب و کار آنلاین شما استفاده از ابزارهای مناسب و برنامه ریزی صحیح است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره سیستم فروشگاه آنلاین وب 24 مقالات زیر را مطالعه فرمائید:

+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:20 توسط امامی | | تعداد بازدید : 11

چندتا پیشنهاد برای بازی‌های دورهمی و معرفی بازی سایکو ‌

شما دورهم جمع می‌شید بازی می‌کنید؟ بازی‌های گروهی زیادی هستن که خیلی خوش می‌گذره و نیاز به پلی‌استیشن‌فور یا وسیله‌ی خاصی هم نداره. توی این پست می‌خوام چندتا از بازی‌هایی که ما انجام می‌دیم رو معرفی کنم و برای کسانی که به بازی‌های روانشاختی و چالشی علاقه دارن، بازی سایکو رو تشریح کنم.

توی این عکس بالا هم داشتیم مافیا بازی می‌کردیم، اطراف رشت. از اولش می‌دونستم کیوان مافیاست، ولی نمی‌دونم چرا وسطای بازی اعتمادم رو جلب کرد. هیچی دیگه، مافیاها همه‌مون رو کشتن و باختیم.

وقتی جمع می‌شیم بیشتر مافیا و کانکت بازی می‌کنیم. پانتومیم هم یه جاهایی خیلی جوابه.

اون بازیه هم خوبه که روی کاغذهای کوچیک اسم آدم‌های معروف می‌نویسیم و می‌چسپونیم روی پیشونی آدم بغلی و بعد باید پیدا کنیم کیه. خارجی‌ها بهش می‌گن «Who Am I». پس من هم بهش می‌گم «من کی‌ام».

عکس‌های این مطلب از: پیمان یزدانی

سایکو هم بازی خیلی باحالیه و خیلی فسفر می‌سوزونه. همیشه وِتو میشه چون می‌گن سخته. خب بازی سخت خوبه.

بازی سایکو چطوریه؟

بازی سایکو یا روانی یک بازی دورهمی هستش که خیلی جذاب و چالش‌برانگیزه. توی این بازی یکی از شرکت‌کنندها نقش روانشناس رو داره و بقیه‌ی بازیکن‌ها نقش بیمار روانی (سایکو) رو دارن که دارای یک اختلال خاصی هستن. وظیفه‌ی روان‌کاو اینه که با یک سری سوال غیر مستقیم اون اختلال رو شناسایی کنه.

روش انجام بازی سایکو:

بازیکن‌ها دور هم می‌شینن. یکی از بازیکن‌ها (روانکاو) از جمع می‌ره بیرون و بقیه (روانی‌ها) در مورد یک اختلال به توافق می‌رسن. مثلن «همه از تاریکی می‌ترسن» یا «همه‌شون یک بازیگر سینما هستن» یا «همه‌شون وقتی با دستشون سرشون رو لمس می‌کنن جواب دروغ می‌دن» یا چه می‌دونم، خلاقیت داشته باشید دیگه.

بعد خانم/آقای روانکاو برمی‌گرده و به ترتیب از آدم‌ها سوال می‌پرسه و سعی می‌کنه با سوال‌های غیر مستقیم مثل «امروز چندشنبه‌س؟» یا «تو اهل کجایی؟» یا «روز رو ترجیح می‌دی یا شب رو؟» یا هرچی (اینجا هم خلاقیت خیلی مهمه) باید اون اختلال رو پیدا کنه.

اگر یکی از بیمارها جواب ناسازگار با اون اختلال روانی بده یا دروغ بگه، باید بقیه داد بزنن «سایکو»، و اولین کسی که گفت سایکو جاش رو با کسی که دروغ گفته یا جواب نادرستی داده عوض می‌کنه.

هدف از این کار اینه که مثلن گاهی آدم مجبوره دروغ بگه. چون مثلن شما روی اختلال «همه یک بازیگر سینما هستید» توافق کردید و اسم شما «حمیده خیرآبادی» هستش. اون‌وقت اگر روانکاو از شما بپرسه اسمتون چیه خب باید دروغ بگید که روانکاو قانون رو کشف نکنه. و خب مطمئن هستید وقتی دروغ گفتید یکی هست که بگه «سایکو».

این بازی اینقدر ادامه پیدا می‌کنه تا وقتی که روانکاو بتونه اختلال روانی بیمارها رو تشخیص بده.

اون بازی هم خوبه که یکی از جمع می‌ره بیرون بعد حضار یکی رو از بین خودشون انتخاب می‌کنن و طرف برمی‌گرده و باید با یک سری سوال‌های «غیرمستقیم» تشخیص بده کی انتخاب شده. مثلن می‌پرسه «اگه اون آدم یک وسیله‌ی نقلیه باشه چی می‌تونه باشه؟» یا «اگه اون آدم یک سبک موسیقی باشه چه سبکی می‌تونه باشه؟» اسم این بازی چیه؟

قاشق‌بازی هم خیلی خوبه ولی توروخدا قبلش ناخن‌های تیزتون رو بچینید.

از بازی‌های ورقی هم فقط با هفت خبیث حال می‌کنم. مخصوصن اگه جریمه‌های جذابی در کار باشه.

بطری‌بازی هم خیلی خوبه، به شرطی که جمع «پایه» باشه.

خب حالا بگید ببینم شما دور هم چی بازی می‌کنید؟ اگه بازی جدید و باحالی دارید یادمون بدین خب.

+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:20 توسط امامی | | تعداد بازدید : 11

سئو سایت حرفه ای

سئو و بهینه سازی وب سایت یکی از مهم ترین روش های بازاریابی از طریق مورتور های جستجو مختلف مانند گوگل می باشد. اما این که سئو سایت شما به چه صورتی انجام شود نیازمند تجزیه و تحلیل های زیادی است. قطعا سئو مربوط به بلیط فروش با نحوه سئو یک سایت شرکتی متفاوت است. این استراتژی های شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو است که سبب تمایز آن ها از دیگر رقبا شده است. شرکت نوپرداز با ارائه خدمات سئو داخلی و خارجی تلاش دارد تا بهترین نتیجه ممکن را برای مشتریان به ارمغان بیاورد.

چرا سایت خود را سئو کنیم؟

امروزه اغلب مردم برای جستجو اقلام و یا پیدا کردن خودمات مورد نیاز خود به سراغ گوگل و موتور های جستجو می روند. وقتی شما یک وب سایت را ایجاد کرده اید قطعا به دنبال افزایش فروش محصولات و خدمات خود بوده اید. به همین جهت عدم توجه به سئو به معنای دیده نشدن سایت شما توسط عده بسیاری زیادی از بازدیدکنندگان است. امروزه اغلب کسب و کار های بزرگ و یا کوچک رشد خود را در گرو سئو سایت می بینند.

سئو داخلی سایت

خدمات سئو داخلی سایت شرکت نوپرداز شامل ایجاد تغییر در ساختار کدنویسی سایت شما و بهینه سازی می باشد. پس از آن ساختار محتوا سایت شما بررسی شده و مطابق با اصول سئو تغییر می یابد. لینک های داخلی موجود در سایت نیز در مرحله بعدی تغییرات است. تمامی این مراحل توسط کارشناسان حرفه ای شرکت نوپرداز انجام خواهد شد.

آپدیت صفحات سایت

آپدیت به موقع صفحات وب سایت از دیگر خدمات سئو داخلی است که ما با استفاده از تکنیک های بسیاری پیشرفته سعی می کنیم تا بهترین نوع آپدیت برای سایت شما انجام گردد. معمولا آپدیت صفحات سایت در بلند مدت آثار بسیار شگفت آوری برای رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو خواهد داشت.

سئو خارجی سایت

خدمات سئو خارجی سایت نیز شامل لینک بیلدینگ حرفه ای و بازاریابی و تبلیغات حرفه ای برای کسب و کار شما متناسب با سرمایه در نظر گرفته شده توسط مشتری می باشد. گزارشات مربوط به سئو خارجی نیز معمولا به صورت هفتگی به مشتریان ارائه می گردد و همچنین شما می توانید وضعیت سئو سایت خود را با مراجعه به ابزار نوپرداز سئو بررسی نمایید.

افزایش ورودی هایاز گوگل

یکی دیگر از مهم ترین کار هایی که باید در سئو سایت شما در نظر گرفته شود، افزایش ورودی های سایت شما از موتور های جستجو مانند گوگل است. ما در شرکت نوپرداز به مشتریان این اطمینان را می دهیم که وب سایت آن ها پس از مدتی بازخورد های زیادی از کلمات مرتبط با کسب و کار خود از گوگل کسب کرده و نتایج آن نیز در رشد کسب و کار شما مشخص خواهد شد.

سئو سایت seo


+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:04 توسط امامی | | تعداد بازدید : 10

طراحی وب سایت تبلیغاتی

وب سایت های تبلیغاتی امروزه یکی از رایج ترین انواع وب سایت ها در جهان و هم چنین در بین سایت های فارسی زبان هستند. یکی از سایت های فارسی به نام ایستگاه، اولین سایت تبلیغاتی فارسی بود که امروزه جز پربیننده ترین وب سایت های تبلیغاتی فارسی است. البته وب سایت های زیادی شبیه سایت ایستگاه وجود دارند که اکثر آن ها از روی سایت ایستگاه کپی برداری شده اند و به همین خاطر از نظر ظاهری شبیه به هم هستند و هیچکدام از آن ها که تعدادشان هم بالای 2000 وب سایت است، به اندازه ی سایت ایستگاه رونق ندارند.

لذا اگر خواسته باشیم که یک سایت تبلیغاتی پر رونق داشته باشیم، باید از روش ها و ابزار های نوین در طراحی سایت تبلیغاتی خودمان استفاده کنیم تا وب سایتمان هم برای آگهی دهنده جذاب به نظر آید و هم برای بیننده. نمونه های دیگر از سایت های تبلیغاتی پر رونق، سایت های دیوار و شیپور می باشند که در سال های اخیر، به دلیل سهولت در استفاده و گرافیک ساده در سایتشان، در وب سایت های تبلیغاتی تحولات زیادی ایجاد کرده اند.

سایت های تبلیغاتی موفق

برای این که شما یک سایت تبلیغاتی موفق داشته باشید، باید بیننده ی زیادی داشته باشید. هر چه سایت شما بیننده بیشتری داشته باشد، مطمئنا سفارشات آگهی بیشتری نصیب شما خواهد شد چرا که کسانی که آگهی دهنده هستند، همیشه به دنبال سایت هایی هستند که بازدید کننده آن ها زیاد باشد. در برخی از سایت های تبلیغاتی آنقدر تعداد بیننده پایین است که حتی بعضی از افراد آگهی رایگان هم در سایت آن ها قرار نمی دهند. زیرا می دانند که گذاشتن در سایت بدون بیننده، نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. اما در نقطه مقابل آن ها سایت های پر بازدید هستند که افراد حتی با پرداخت هزینه، متقاضی ثبت آگهی بر روی آن سایت ها هستند. سایت دیوار نمونه یک سایت موفق است که با گذاشتن آگهی، بیننده های بسیار زیادی از آگهی بازدید خواهند کرد.

نکته دیگر در سایت تبلیغاتی موفق، رتبه سایت در گوگل است. هر گاه سایت شما دارای رتبه خوبی باشد، مسلما بینندگانی که در گوگل آگهی را سرچ می کنند، اول به سراغ سایت شما می آیند. این نکته هم چنین برای آگهی دهندگان مهم است. چرا که وقتی آگهی دهندگان رتبه شما را در گوگل می بینند، ترغیب می شوند که به وب سایت شما آگهی بدهند.

یک نکته در طراحی وب سایت تبلیغاتی

تا این جا به این نتیجه رسیدیم که هر چه وب سایت شما بیننده بیشتری داشته باشد مسلما آگهی های بیشتری هم نصیب شما خواهد شد. نکته ای که باید در این جا رعایت کنید این است که وب سایت شما باید برای موتور های جستجو بهینه سازی شده باشد و اصول سئو در آن رعایت شده باشد تا رتبه شما در گوگل بالا رود و بیننده بیشتری به سمت سایت شما هدایت شود.

موفقیت در طراحی وب سایت تبلیغاتی

در صورتی در طراحی وب سایت تبلیغاتی موفق خواهید شد که از ابزار های جدید و مناسب استفاده کنید. این را به خاطر داشته باشید که اگر وب سایت تبلیغاتی یا نیازمندی شما محتوای جدیدی نداشته باشد و حرف جدیدی برای گفتن نداشته باشد، در کسب و کارتان روند رو به رشدی نخواهید داشت و نباید انتظار درآمد زایی کافی و بازدهی مناسب را داشته باشید.

داشتن دانش بازاریابی اینترنتی، سوی دیگر ماجرا است. داشتن تنها ابزار خوب در سایت های تبلیغاتی برای موفقیت در یک بازار اینترنتی کافی نمی باشد و شما باید همانند هر کسب و کار دیگری، تلاش کنید و پشتکار داشته باشید و هر لحظه خود را با علم و دانش مرتبط با بازاریابی اینترنتی، آشنا سازید.

این ها راه هایی هستند که شما را در طراحی وب سایت تبلیغاتی و ادامه کارتان، موفق خواهد کرد.


ویژگی های سایت تبلیغاتی خوب

برخی از ویژگی های یک سایت تبلیغاتی خوب، عبارتند از:

 • سایت های تبلیغاتی باید امنیت بالایی داشته باشند.
 • سرعت لود شدن صفحات و تصاویر باید مناسب و قابل قبول باشد.
 • گرافیک و ظاهر سایت از اهمیت بالایی برخوردار است که باید خلاقانه و منحصر به فرد باشد.
 • آگهی ها باید در نتایج بالای گوگل قرار بگیرد.

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که بحث سئو در سایت های آگهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ضامن موفقیت وب سایت تبلیغاتی می باشد. آگهی دهنده در صورتی از سفارش آگهی خود رضایت خواهد داشت که مشتری برای خرید به دیدن آگهی او آمده باشد و این هدف میسر نخواهد شد مگر این که مشتریان واقعی از طریق موتورهای جستجو به سمت سایت شما و آگهی ها هدایت شوند. که این هم بستگی به بحث سئو و رتبه شما در گوگل خواهد داشت.

امکانات سایت های تبلیغاتی

در این جا برخی از امکاناتی را که سایت های تبلیغاتی باید داشته باشند را بیان می کنیم.

 • در سایت های تبلیغاتی، نیازمندی ها و اگهی ها در گروه های مختلف باید تعریف شده باشد.
 • در این گروه ها نیز باید دسته های فرعی هم وجود داشته باشد.
 • اعضای سایت باید در سایت های تبلیغاتی قابل مشاهده باشند تا امکان ارسال آگهی وجود داشته باشد.
 • در این سایت ها باید نتایج آگهی های رسیده، تأیید شده یا رد شده توسط ایمیل به آگهی دهنده ارسال شود.
 • در سایت های تبلیغاتی باید قابلیت افزودن کلمات کلیدی و ایجاد ارتباط بین دسته های نیازمندی و آگهی ها وجود داشته باشد.
 • روش های پرداخت باید در سایت تعریف شده باشد.
 • امکان افزایش موجودی، مشاهده تراکنش های پرداختی و امکان تأیید یا رد پرداخت در سایت برای مشتریان وجود داشته باشد.
 • برای مشتریان خاص در سایت، باید امکان افزودن یا کاهش اعتبار مشتری وجود داشته باشد.
 • قابلیت اضافه کردن اطلاع رسانی ها و ورود به قسمت اخبار سایت برای مشتریان وجود داشته باشد.
 • امکان ایجاد پکیج تعرفه تبلیغات برای تبلیغات مختلف باید بدون محدودیت وجود داشته باشد.
 • سایت های تبلیغاتی باید امکان بروز رسانی خودکار را داشته باشند.
 • قابلیت مدیریت منوهای سایت و ترتیب گذاری اطلاعات و صفحات در سایت های تبلیغاتی باید وجود داشته باشد.
 • سیستم مدیریت تبلیغات بنر هم نیز آخرین قابلیت سایت های تبلیغاتی است که باید داشته باشند.برچسب ها : طراحی وب سایت تبلیغاتی , طراحی سایت تبلیغاتی , طراحی وب سایت تبلیغات ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:04 توسط امامی | | تعداد بازدید : 13

راهنمای طراحی اپلیکیشن موبایل 2018

امروزه اپ یکی از راه های محبوب ارائه محتوا و خدمات به مشتریان است. اما با توجه به آمار Fortune، بیش از 75 درصد از کاربران یک برنامه را باز کرده و هرگز به آن باز نمی گردند. امروز، کاربران تلفن همراه انتظارات زیادی از اپلیکیشن های موبایل دارند (زمان بارگذاری سریع، سهولت استفاده و لذت بردن از آن).

پس دقیقا چه چیزی می تواند به عنوان "تجربه خوب" در نظر گرفته شود؟ بیایید اصول مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل را بررسی کنیم.

تجربه کاربری اپلیکیشن موبایل

کاربران نباید هنگام تعامل با اپلیکیشن موبایل دچار سردرگمی شوند. در غیر این صورت از نظر کاربر اگر اپلیکیشن استفاده نشود بهتر است.

بهینه سازی تعامل کاربران با اپلیکیشن

درک این که چگونه کاربران با یک اپلیکیشن ارتباط برقرار می کنند برای بهینه سازی ضروری است. به عنوان یک طراح و توسعه دهنده، ما باید اهداف کاربران را در کل برنامه درک کنیم. در ادامه چند روش محبوب برای تعامل بهتر کاربر با سایت را معرفی کرده ایم:

 • اگر یک کار در اپلیکیشن شامل بسیاری از مراحل و اقدامات مورد نیاز از طرف کاربر است، بهتر است این کار را به تعداد زیر کارهای مختلف تقسیم کنید. یک مثال خوب، جریان پرداخت در برنامه های تجارت الکترونیک است. شما می توانید فرآیند پرداخت را در تعدادی از مراحل جدا کنید که هر یک از آنها نیاز به یک عمل جدید دارند.بهینه سازی اپلیکیشن
 • از اطلاعاتی که در حال حاضر در مورد کاربران خود دارید استفاده کنید. شما احتمالا در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد کاربران خود دارید. فقط باید از آن به درستی استفاده کنید. Uber را در مثال زیر در نظر بگیرید. برنامه از کاربر در مورد مکان او سوال نمی کند، بلکه به طور خودکار مکان را بر اساس اطلاعات جغرافیایی وی تشخیص می دهد.اطلاعات کاربران اپلیکیشن
 • برای انجام اقدامات بعدی توسط کاربران از جلوه های طبیعی استفاده کنید. به وضوح به آن ها نشان دهید که در گام بعدی چه روی خواهد داد. مانند مثال زیر:اپلیکیشن حرفه ای
 • اولویت بندی های درستی را در وب سایت انجام دهید. با پیروی از این قاعده ساده، رابط کاربری را ساده تر می کنید و آسان تر از آن استفاده می کنید. استفاده از وزن بصری عناصر برای اولویت بندی عناصر مهم (مانند استفاده از رنگ متضاد برای دکمه های فرخوان).

رابط کاربری مناسب برای دسترسی راحت کاربران به اطلاعات اپلیکیشن

منظور از طراحی رابط کاربری(ui) مناسب، ارائه اطلاعات به کاربران به بهترین شکل و جلوگیری از وجود اطلاعات نامناسب در اپلیکیشن است. با استفاده از رابط کاربری مناسب، کاربران اطلاعات زیادی دسترسی خواهند داشت. یک نمونه عالی در زیر قرار داده شده است.

نمونه اپلیکیشن موبایل

ناوبری مناسب در طراحی اپلیکیشن موبایل

تمام محتوا های جالب و مفید در دنیا مهم نیستند اگر مردم به آن ها دسترسی نداشته باشند.

در اینجا چند قانون برای ناوبری وجود دارد:

 • ناوبری را پنهان نکنید و زیرا اکثر کاربران به سختی آن را پیدا خواهند کرد.
 • ناوبری ثابت. توسعه دهندگان برنامه های موبایل اغلب منوها را در صفحات شخصی پنهان می کنند. این کار را انجام ندهید زیرا ممکن است کاربران آن ها را نادیده بگیرند.
 • ارتباط کاربران با بخش های مختلف اپلیکیشن. "من کجا هستم؟". این یکی از اساسی ترین سوالات کاربران است که باید برای دستیابی به موفقیت پاسخ مناسبی را دریافت کنند.

منو ناوبری اپلیکیشن

نکته: بهتر است از الگوهای ناوبری استاندارد مانند Bar tab (برای iOS) و کشوی Navigation (برای Android) استفاده کنید. اکثر کاربران با هر دو الگوهای ناوبری آشنا هستند. اگر دنبال یک راه حل ساده هستید نیاز به هوشمندی و خلاقیت آنچنانی نخواهد بود.

طراحی عناصر اپلیکیشن موبایل باید مانند رفتار آن ها باشد

یک رابط کاربری تلفن همراه باید به وضوح با عناصر ثابت و پویا ارتباط برقرار کند. بر خلاف دسکتاپ که کاربران می توانند از اثرات hover استفاده کنند تا متوجه شوند چه چیزی تعاملی است یا نه، کاربران اپلیکیشن ها می توانند تعامل را تنها با ضربه زدن بر یک عنصر بررسی کنند.

ضربه زدن روی عناصر اپلیکیشن راحت باشد

ضربه زدن روی عناصر برنامه

در اپ موبایل سعی کنید عناصر را به گونه ای طراحی کنید تا کاربران به راحتی بتوانند به آن ها ضربه بزنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که عناصر بیش از حد نزدیک به یکدیگر قرار نگرفته اند. زیرا رعایت نکردن این مورد می تواند سبب انجام اقدامات ناخواسته توسط کاربران شود.

ناحیه اطراف انگشت شست در صفحه موبایل

اطراف انگشت شست در صفحه موبایل

در حالی انگشت شست ما می تواند همه بخش های صفحه موبایل را پیمایش کند، اما در یک سوم از این قلمرو قدرت بیشتری دارد. این قلمرو ناحیه ی اطراف انگشت شست طبیعی است. مناطق دیگر نیاز به کشیدن انگشت یا حتی تغییر در نوع گرفتن گوشی برای رسیدن به آنها است. بر اساس قرار دادن دست (چپ، راست یا ترکیبی)، می توانیم این موضوع را بهتر درک کنیم.

نمایش وضعیت سیستموضعیت اپلیکیشن

هنگامی که یک برنامه مشغول انجام کاری است، باید به نوعی به کاربر بفهمانید که برنامه متوقف نشده است. علائم بصری پیشرفت به کاربران امکان کنترل بهتر برنامه را می دهد.

انتقال از بخش ناوبری اپلیکیشنطراحی اپلیکیشن موبایل

انیمیشن بهترین ابزار برای توصیف حالت های انتقال است. این به کاربران کمک می کند که تغییرات صفحه را درک کنند. انیمیشن می تواند به طور موثر توجه کاربر را جلب کند و درک انتقال های پیچیده را برای کاربران آسان تر کند.


برچسب ها : راهنمای طراحی اپلیکیشن موبایل 2018 , راهنمای طراحی اپلیکیشن , طراحی اپلیکیشن موبایل 2018 ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:05 توسط امامی | | تعداد بازدید : 10

بررسی 15 نمونه برتر طراحی سایت پزشکی

موفقیت بیمارستان ها و ارائه دهندگان خدمات پزشکی و بهداشتی بستگی به کیفیت خدمات آنها دارد. اما زمانی که ما اطلاعات زیادی برای تصمیم گیری نداریم، اهمیت این موضوع بیشتر می شود. اکثر مردم از یک سایت پزشکی برای دریافت اطلاعات استفاده می کنند. بنابراین این سایت ها باید بسیار کاربر پسند باشد و بسیار خوب سازماندهی شده باشد. توجه به موارد زیبایی شناسی و همچنین پیشمایش راحت توسط بازدید کنندگان در طراحی سایت اهمیت زیادی دارند.

بر اساس این معیارها، برخی از بهترین وب سایت های پزشکی و بهداشتی را در زیر فهرست نموده ایم.

طراحی سایت بیمارستان Royal Melbourne

طراحی سایت بیمارستان

در طراحی وب سایت بیمارستانی Royal Melbourne از روش های مرسوم و قابلیت تجربه کاربری خوبی استفاده شده است. نتیجه آن نیز ایجاد یک نگاه رمانتیک و قابل اعتماد است.

آنها تمام اطلاعاتی را که بیمار یا بازدید کنندگان عمومی در جزئیات لازم دارند، ارائه می دهند. این باعث می شود که صفحه اصلی آنها بسیار فعالانه عمل کند و بازدیدکنندگان را تشویق به ارتباط داشتن با سایت می کند.

آدرس وب سایت: https://www.thermh.org.au

طراحی سایت پزشکی Fitwise Physiotherapy

طراحی سایت پزشکی حرفه ای

اولین چیزی که در هنگام مشاهده این سایت به ذهن شما می آید این است که چگونه صورت گرفته است. تصاویر مثبت و با کیفیت بالا در سراسر سایت برای ارسال یک پیام خوب استفاده می شود. وب سایت اطلاعات مربوط به خدمات و جدول زمانی آنها را فراهم می کند. همچنین اطلاعات دقیقی در مورد مشکلات جسمی مختلف وجود دارد.

ترکیبی از طرح رنگی تسکین دهنده و تصاویر دوستانه آن را به یکی از بهترین وب سایت های پزشکی در استرالیا تبدیل کرده است.

آدرس وب سایت: https://www.fitwise.com.au

طراحی سایت

طراحی سایت پزشکی مدرن Alfred تمرکز بر برجسته کردن تاثیر مثبت پزشکان و محققان دارد. صفحه اصلی آنها تصاویر زیادی را از کمک کردن پزشکان و پرستاران به بیماران نشان می دهد. تصاویر مثبت و باکیفیت همراه با تمام جزئیات لازم در بخش های مختلف این وب سایت قرار گرفته اند. همچنین آن ها تناسب رنگ ها را در تمام صفحات وب سایت به خوبی حفظ کرده اند.

آدرس وب سایت: https://www.alfredhealth.org.au

طراحی سایتسایت Northern Health

این وب سایت تمام جنبه های ایجاد احساس خوب و ادارک انسان را در نظر گرفته است. کیفیت در سراسر سایت حفظ شده است و بازدیدکنندگان می توانند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کنند.

آدرس وب سایت: https://www.nh.org.au

طراحی سایت پزشکی Greensborough Road Surgery

طراحی سایت جدید پزشکی

طراحی سایت ساده اما موثر است. وب سایت Greensborough Road Surgery نشان می دهد که شما همیشه به یک طراحی وب سایت پزشکی پیچیده ای نیاز ندارید که بهترین باشد.

سایت آنها ناوبری سریع و آسان، اطلاعات دقیق و تصاویر زیبا و پیامد خوش آمد گویی در هر صفحه را ارائه می دهد. این باعث نگرانی بازدیدکنندگان می شود. طراحی این سایت بسیار موبایل پسند است و تجربه کاربری عالی را فرآهم می کند.

آدرس وب سایت: http://www.grs.net.au

طراحی سایت پزشکی Huntingdale

سایت پزشکی Huntingdale

وب سایت Huntingdale از یک طراحی جمع و جور استفاده کرده است. بازدید کننده می تواند تمام اطلاعات اساسی را در پایین صفحه دوار پیدا کند. همچنین طراحی دکمه فراخوان این سایت بسیار هوشمندانه است. همچنین در صفحه اصلی اطلاعات مربوط به ساعت کاری آن ها به خوبی قرار داده شده است.

آدرس وب سایت: http://www.huntingdaledc.com.au

طراحی سایت Royal Women’s

وب سایت آن ها از بالا به پایین به نیاز های مادران توجه دارد. حتی درباره رنگ ها هم این موضوع صادق است. همچنین از بنر های مثبت و سرشار از مهر مادری استفاده شده است. در این سایت همچنین یک صفحه پشتیبانی جامع برای کمک به زنان که با خشونت مواجه شده اند وجود دارد.

آدرس وب سایت: https://www.thewomens.org.au

طراحی سایت پزشکی Macquarie

یکی از وب سایت های منحصر به فرد بین ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، سایت دانشگاه Macquarie می باشد که آن را خود را طراحی کرده اند. آن ها این سایت را ایجاد کردند تا تمرکز خود را بر تحقیقات علمی برجسته کنند.

در این وب سایت از شکل های هندسی برای تقویت ارتباط با بازدیدکنندگان استفاده شده است. سایر صفحات وب سایت جزئیات روش های مختلف و تجهیزات موجود در مرکز پزشکی را شرح می دهند.

آدرس وبسایت: https://www.muh.org.au

طراحی سایت پزشکی Lifecare

نکات سایت پزشکی

Lifecare دارای شعبات مختلف در سراسر استرالیا است، سبب شده تا به سرعت وب سایت آن ها برجسته گردد. این اولین چیزی است که مردم می بینند. اما همچنین به عنوان یک گزینه تماس قوی عمل می کند. بازدیدکنندگان تشویق می شوند که یک مکان را در این نزدیکی پیدا کنند و یک وقت ملاقات بگیرند.

وب سایت با استفاده از تصاویر تاثیر گذار که چهره های خوشحال از بیماران را نشان می دهند کسب درمان در Lifecare را نشان می دهند. انتخاب مناسب عناصر طراحی و رنگ این سایت را به یک رایحه تسکین دهنده تبدیل کرده است.

آدرس وب سایت: https://www.lifecare.com.au

طراحی سایت NYC

سایت nyc

وب سایت NYC رنگارنگ، مثبت و آسان برای استفاده است. از صفحه اصلی تا تماس با ما، هر صفحه یک لبخند به صورت شما می آورد.

در این وب سایت آن ها با استفاده از تصاویر شگفت انگیز رفتار خود را با بیماران نشان می دهند. آنها همچنین فعالیت های رسانه های اجتماعی خود را نشان می دهند و بازدید کنندگان را تشویق می کنند تا با آنها ارتباط برقرار کنند. مردم می توانند به سرعت پیدا کنند که چه کسی می تواند به آنها کمک کند، چگونه می توانند به پزشک دسترسی داشته باشند و چه زمانی برای دریافت نوبت پزشک متخصص آن ها وجود دارد.

آدرس وب سایت: https://www.nychealthandhospitals.org

طراحی سایت بیمارستان Elevate

طراحی سایت بیمارستان Elevate

Elevate دارای یک وب سایت ساده است که خوشحال به نظر می رسد و به راحتی کاربران می توانند در آن پیمایش کنند. وب سایت آنها آیکون های منحصر به فردی را در نوار ناوبری ارائه می دهد. این سایت همچنین یک تور مجازی عالی برای کلینیک بهداشتی خود ارائه می دهد.

صفحه اصلی شامل یک فرم درخواست بازخورد از سایت است که مطمئنا بسیاری از بازدیدکنندگان را مجددا به سایت برمی گرداند.

آدرس وب سایت: https://elevate.com.au

طراحی سایت پزشکی Peter MacCallum

سایت پزشکی Peter MacCallum

بنر صفحه اصلی پویا، شامل تصاویر قدرتمند، طراحی بی نظیر و پس زمینه شگفت انگیز است. این همان چیزی است که این سایت را در لیست ما قرار داده است.

پس زمینه با کیفیت بالا محتوا وب سایت و طرح رنگ را در هر صفحه تکمیل می کند. همه چیز با جزئیات عالی ارائه شده است تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان اطلاعاتی را که می خواهند کسب می کنند.

آدرس وبسایت: https://www.petermac.org

طراحی سایت بیمارستان Royal Adelaide

سایت بیمارستان Royal Adelaide

وب سایت بیمارستان Royal Adelaide تفاوت زیادی با تصورات دارد. به جای احساس دوستانه و استقبال، آنها تصمیم گرفتند که نگاهی پیچیده داشته باشند. طرح های آنها، ساختار محتوا و تصاویر همگی پیام یکسانی را تحویل می دهند.

همچنین لینک های سریع با اطلاعات لازم و تماس های اضطراری در سمت راست پایین برجسته شده اند.

آدرس وب سایت: https://www.rah.sa.gov.au

طراحی سایت مرکز پزشکی St. Andrew’s

نکات طراحی سایت

همیشه در حال حرکت است، همیشه برای مراقبت از بیماران خود فعال است. این شعار بیمارستان St. Andrew’s است و پیامی است که وب سایت خود را با آن نشان می دهند. هر عکس در صفحات مختلف، تعهد خود را به ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت نشان می دهد.

این یک وب سایت پزشکی بزرگ نیست، ولی به اندازه کافی برای ارائه اطلاعات مناسب است. ناوبری ساده و سریع به این معنی است که شما میتوانید با سهولت آنچه را که دنبال میکنید پیدا کنید.

آدرس وب سایت: https://www.stand.org.au

طراحی سایت بیمارستان Royal Children’s

طراحی سایت Royal Children’s

این سیت در لیست ما از لحاظ فنی یک ارائه دهنده خدمات پزشکی نیست، بلکه یک سازمان است که برای بهبود سلامت کودکان اختصاص داده شده است. این بنیاد به طور دائمی برای تحقیق در مورد داروهای جدید، ارائه آموزش و تغییر خدمات بهداشتی برای کودکان تلاش می کند.

صفحه اصلی وب سایت با استفاده از یک بنر تصویری برای نشان دادن تاثیر مثبت ایجاد شده است. با کلمات قدرتمند و چهره های شاد از کودکان، به خوبی احساسات عاطفی را منتقل می کند. این همه رنگ های مختلف، نشاط بخش و سازگار است.

آدرس وب سایت: https://www.rchfoundation.org.au

نتیجه گیری

بسیاری از بیمارستان های خصوصی وب سایت های پزشکی قابل اعتماد و حاوی اطلاعات مفیدی دارند. بر خلاف سایر کسب و کارهایی که از رسانه های اجتماعی برای تولید تبلیغات استفاده می کنند، به عنوان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، شما نیاز به یک وب سایت دارید که به افرادی که دچار ناراحتی هستند، کمک می کند.ترجمه از سایت webalive


برچسب ها : بررسی 15 نمونه برتر طراحی سایت پزشکی , بررسی 15 نمونه برتر طراحی سایت , نمونه برتر طراحی سایت پزشکی , 15 نمونه برتر طراحی سایت ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:06 توسط امامی | | تعداد بازدید : 8

تفاوت بین زبان های برنامه نویسی در طراحی وب سایت چیست؟

اینها همه زبان های برنامه نویسی نیستند، این لیست همه ی زبان های برنامه نویسی وب سایت را ندارد اما این عموما بیشترین چیزی است که شما با آن در جهانطراحی وب سایت روبه رو خواهید شد. این لیست بیشتر شبیه چیزی هست که شما در توصیف شغلی یا یک رزومه می بینید و به طور کلی شما در دنیای وب با یک لیستی از زبان برنامه نویسی مواجه می شوید. با ما همراه باشید تا زبان های برنامه نویسی وب را معرفی کنیم و به تفاوت های بین زبان های برنامه نویسی در طراحی وب سایت ها بپردازیم:

تفاوت بین زبان های برنامه نویسی وب

 • html
 • php
 • asp .net
 • javascript
 • css
 • java
 • python
 • actionscript

زبان برنامه نویسی html

نوع: زبان نشانه گذاری، نه زبان برنامه نویسی

Html زبانی جهت ساخت صفحات وب است. هنگامی که شما منبع یک صفحه وب را می بینید شما در حال دیدن html هستید. html ساختار یک سند xml هست که به معنی آن هست که برای شخصی که آن را میخواند و میفهمد، قابل درک و آسان است. اگر قصد انجام هر کاری در اینترنت را دارید باید حداقل درکی از html را به دست اورید. بهترین مکان برای این امر (و تقریبا هر تکنولوژی وب) وب سایت W3 Schools website است. در حالی که عمیقا به آن وارد نمی شوید، این منبع شما را با تمام تکنولوژی های وب آشنا می کند و استانداردهای وب را توسعه می دهد. بنابراین شما می توانید اطمینان حاصل کنید که دستور العمل های این وب سایت به روز هست و نشان دهنده عملکرد عالی آن است.

زبان برنامه نویسی Php

نوع: Server side interpreted، اسکریپت، زبان (کامپایل نشده)

php (php مخفف Hypertext Preprocessorبه معنی پیش پردازنده ابر متن) زبانی است که به کد html می تواند متصل شود. در یک فایل html با php شما می توانید با استفاده از تگ های خاص حالت زبان php را تغییر بدهید.

پی‌اچ‌پی یک زبان برنامه‌نویسیِ شیءگرا است که برای توسعه یافته‌است، اما می‌توان از آن به عنوان یک زبان عمومی هم استفاده‌ نمود.

Php زبانی خوب برای شروع توسط توسعه دهنده های وب برای یادگیری است زیرا زبانی اسان برای درک و شروع کار است و همچنین در بازار کار مفید است. بسیاری از سایتهای بسیار بزرگ و قابل توجه و قطعات نرم افزاری مانند ورد پرس، فیس بوک و موتورهای مدیا ویکی و ویکی پدیا در php توسعه یافته اند.

تفاوت بین زبان های برنامه نویسی وب

تفاوت بین زبان های برنامه نویسی وب

زبان برنامه نویسی Asp

نوع: Server side interpreted,اسکریپت، زبان (کامپایل نشده)

Asp (صفحه های سرور فعال) یک زبان در مجموعه زبانه ای برنامه نویسی مایکروسافت است. نحوه کار و قابلیتهای آن شبیه به php است با این تفاوت اصلی که asp بر روی سرور ویندوز اجرا می شود و نه بر روی هر چیزی دیگری. البته کاربران پیشرفته تفاوت های بیشتری را بین این دو پیدا خواهند کرد، زیرا ASP یک ویژگی نسبتا منحصر به فرد دارد که می توانید زبان را تغییر دهید. به طور پیش فرض شما می خواهید VBScript را بنویسید، اما می توانید از ویژگیهای خاص زبان برای تغییر آن به JScript یا چندین نوع دیگر استفاده کنید.

زبان برنامه نویسی Javascript

نوع: زبان اسکریپت مبتنی بر کاربر

جاوا اسکریپت تنها زبان جاسازی شده در تمام مرورگرهای وب است. تعداد زیادی ویژگی دارد مانند ایجادمنوهای متحرک، محتوای پویا، ردیابی رفتار کاربر، درج مطالب حساس (تبلیغات) و بسیاری چیزهای دیگر.

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر سرویس گیرنده است که به این معنی است که پس از آنکه صفحه در دستگاههای کاربر (مشتریان) بارگیری شد، جاوا اسکریپت در کامپیوتر خود به عنوان بخشی از صفحه وب اجرا می شود. کاربران می توانند جاوا اسکریپت را غیرفعال کنند، اما این کار بسیار نادر است ، زیرا اینکه بتوانید بدون استفاده از جاوا اسکریپت در اینترنت امروز حرکت کنید خیلی سخت است.

زبان برنامه نویسی Css

نوع: یک زبان برنامه نویسی نیست توضیحات بصری را به HTML اضافه می کند.

Css می تواند بخشی از HTML باشد، می توان آن را در یک سند اچ تی ام ال و یا در فایل شخصی نوشته تا بعدا به html doc اضافه شود. CSS برای ارائه سبک، توصیف بصری از چگونه به نظر رسیدن چیزها و مکانی برای قرار گرفتن اسناد HTML است. در عمل این زبان برنامه نویسی مکمل زبان html است تا نقاط ضعف و ایراد های آن را برطرف نماید. با استفاده از زبان سی اس اس می توانید استایل طراحی وب سایت را یکبار تعریف کنید و سپس به صفحات مورد نیازتان اعمال کنید.

زبان برنامه نویسی Java

نوع: زبان سرور کامپایل شده با استفاده از یک ماشین مجازی.

جاوا توسط Sun Microsystems توسعه یافته است که از آن زمان به Oracle افزوده شده است. این زبان در روش های زیادی مشابه با C ++ است اما هدف اصلی این است که به طور کامل پلتفرمی اجرا کند که بتواند بر روی هر چیزی در هر نقطه اجرا شود. این تنها شیء گرایی نیست اما به شدت در اشیا کاربرد دارد. شما نمیتوانید جاوا کد را بدون آنکه در یک شیء باشد بنویسید. بر خلاف زبان های اسکریپت که تا کنون دیده ایم جاوا با bytecode وارد شده است تا بتوان آن را اجرا کرد. جاوا زبان سختی برای برنامه نویسی و پیاده سازی اهداف است؛ به این معنی که به سطح بالاتری از استعداد نیاز دارید تا در آن برنامه بنویسید. جاوا با جاوا اسکریپت برابر نیست و به هیچ عنوان در تکنولوژی، پیاده سازی و استفاده با جاوا اسکریپت مشابه نیست. فقط نام این دو با هم مشابه است و گرنه هیچ چیز دیگری را به اشتراک نمی گذارند و نمی توانند جایگزین هم استفاده شوند.

زبان برنامه نویسی Python

نوع: Server side interpreted ، اسکریپت، زبان (کامپایل نشده)

پایتون یک زبان طرفدار سرور است که در توجه خود به فضای سفید منحصر به فرد است. در پایتون شما براکت ندارید در عوض، قفل های کد توسط indentation تعریف شده اند و خطوط با خطوط به پایان می رسند و نه با یک کاراکتر خاص. این زبان توسط سایت های روزنامه و پروژه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و بر پایه CMS ellington می باشد.

تفاوت بین زبان های برنامه نویسی وب

تفاوت بین زبان های برنامه نویسی وب

زبان برنامه نویسی Actionscript

نوع: کامپایل زبان پلاگین اختصاصی.

ActionScript زبان برنامه نویسی فلش است. این در طی سالها سه تکرار بزرگ داشته است که در حال حاضر به عنوان اکشن ۱ ۲ و ۳ به آن اشاره شده است. مخصوصا اگر شما تبلیغات می سازید، مهم است بدانید که چگونه در actionscript 2 یا ۳ پروژه را توسعه بدهید. به همین دلیل است که بسیاری از شبکه های آگهی فایل هایی که در actionscript 2 کد گذاری شده اند را قبول می کنند (زیرا آنها با سیستم های قدیمی تر سازگار هستند).

این موارد فقط تعدادی از زبان های برنامه نویسی هستند و این فقط شروعی برای کسانی است که می خواهند یک توسعه دهنده وب شوند اما امیدوارم این اطلاعات برای افرادی که کمتر فنی هستند و نیاز به ارتباط با توسعه دهندگان نیز دارند، مفید باشد.

ترجمه از jonathanmccarver


برچسب ها : تفاوت بین زبان های برنامه نویسی در طراحی وب سایت چیست؟ , تفاوت زبان های برنامه نویسی طراحی وب سایت , تفاوت زبان های برنامه نویسی طراحی سایت , زبان های طراحی وب سایت ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:06 توسط امامی | | تعداد بازدید : 9

تحلیل اهداف شرکت طراحی سایت

برای این که از اهادف یک مطلع شویم ابتدا باید بدانیم که راه ­اندازی و ایجاد یک کسب و کار بدون تعیین اهداف در واقع مانند این است که بدون داشتن نقشه و مکان مشخص سوار یک ماشین شویم و شروع به رانندگی کنیم. البته شما ممکن در مسیر انتهای جاده یک جواهر قیمتی پیدا کنید، این باعث می­ شود که شما هدف تان را از دست داده و گم شوید، و همچنان بدون داشتن مقصد خاص رانندگی کنید.

اهمیت تعیین اهداف در شرکت طراحی سایت

این که سایت شما فقط به بازدید کنندگان شما یک تجربه خوب بدهد کافی نیست، اگر می­ خواهید سایتی که توسط شرکت شما طراحی شده است شما را به نتیجه برساند در ابتدا باید اهداف خود را از طراحی سایت تعیین کنید.

دلیل اهمیت اهداف سایت چیست؟

احتمالا درهنگام طراحی یک سایت جدید یا اصلاح کردن آن، چندین هدف مانند نشان دادن نام تجاری شما، برجسته کردن کیفیت محصولات و خدمات و انتخاب آسان کاربران در ذهن دارید.

شما قبل از فکر کردن در مورد رنگ، طرح و محتوای سایت باید به آن­چه که قرار است از طراحی یک سایت به دست آوردید، بپردازید. اینجاست که اهداف طراحی سایت واقعا به شما در این موضوع کمک می­کنند.

اهداف شرکت طراحی سایت چیست

اهداف شرکت طراحی سایت چیست

به این نکته توجه داشته باشید که اهداف شرکت طراحی سایت شما با اهداف کاربران تان متفاوت است. در خواست­ها شما میزان مکالمه­ ها، وارد کردن ایمیل یا دانلود می­ باشد، در حالی که کاربران شما احتمالا علاقه مند به دریافت اطلاعات ویژه در مورد شی خاصی هستند. ترفندی پیدا کنید که کاربران شما را به انجام یک عمل خاص ترغیب کند و همچنین به رونق و توسعه کسب کار شما هکمک کند.

تعیین اهداف شما در تصمیم گیری شما برای طراحی سایت ، ساخت آن و راه­های اندازه گیری موفقیت آن کمک کننده هستند.اهداف سایت شما باید از اهداف کسب و کار شما باشد، البته اگر کسب و کار شما آنلاین است بسیار به هم شبیه خواهند شد.

تعیین اهداف سایت به شما کمک می­ کند تا موارد زیر را انجام دهید:

 • چه کسانی مخاطب شما هستند؟

اگر شما به اسپانیا بروید بعید است که یک ایتالیایی رو ببینید، در مورد سایت هم این موضوع درست است، در طراحی سایت توجه به خواسته­ ها و علایق مخاطبان شما را به نتایج بهتری می ­رساند.

مقداری از زمان خود را صرف این کنید تا ببیند مخاطبان شما چه کسانی هستند، چه چیزهایی برای آنها مهم است و چه چیزی در زندگی آنها مهم نیست.

چرا به بازدید سایت شما آمده ­اند، اکثر بازدید کنندگان به دنبال چیزهای خاص هستند، فکر کنید که آن چه هست و اطمینان حاصل کنید که سایت شما محل آسانی برای انتخاب آنها می­ باشد.

 • چگونگی ایجاد محتوای موثر

بعد از اینکه شما مخاطبان خود را مشخص کردید، زمانی برای ایجاد تعداد افراد آنلاین بگذارید . در اینجا یک تمایز مهم وجود دارد، مخاطبان مورد نظر شما براساس داده جغرافیایی و جمعیت شناختی، مانند جنسیت، درآمد و محل سکونت، تصمیم می­ گیرند. در حالی که شخصیت های آنلاین شما به رفتار های خود، از جمله چالش هایی که آنها با آن روبرو هستند و مسئله ای که می خواهند حل کنند، نگاه خواهند کرد. برای مثال بازدیدکنندگان یک سایت لباس زنان می­ توانند، زنانی باشند که قصد خرید لباس برای خود و یا دوست خود را دارند و یا مردانی که قصد خرید برای زن خود را دارند باشند.

با ایجاد شخصیت های آنلاین و تعین اهداف کلی خود برای سایت خود، می توانید محتوای موثری را ایجاد کنید که هم برای مخاطبان شما جذاب باشد و هم تاثیری را که می­خواهید بر آنها داشته باشد.

 • چگونه سایت خود را سازماندهی کنید

با تعیین کردن اهداف شرکت طراحی سایت خود، ابزاری لازم برای سازماندهی و اولویت بندی محتوای سایت و همچنین حداکثر اثر بخشی آن ایجاد کنید.
این اطمینان را حاصل کنید که سایت شما به طور واضح فعالیتی را که دنبال می کنید تعریف می کند و سازماندهی سایت خود را با استفاده از نویگیشن (navigation) در مقابل افراد آنلاین تست کنید. مشخص کنید چه چیزی باعث می­ شود که از سایت شما دیدن کنند و نویگیشن ایده آل برای رسیدن آنها به اطلاعاتی که در جست و جوی آن هستند کدام است.

 • چگونگه اثر بخشی سایت خود را اندازه­گیری کنید

در نهایت شما با تعیین اهداف سایت خود و دنبال کردن آنها، ابزارهایی برای اندازه گیری اثر بخشی سایت که به کسب و کار شما کمک می­کند را به دست می ­آورید. با اندازگیری موفقیت اهداف خود در فواصل زمانی مختلف می­توانید ببینید که آیا اهداف خود را به دست آورده اید یا از دست داده اید و یا از انتظارات شما فراتر رفته است.

اهداف شرکت طراحی سایت چیست

اهداف شرکت طراحی سایت چیست

تعیین اهداف سایت

اهداف شرکت های طراحی سایت­ مختلف متفاوت است، به طوری که اهداف شما بسته به نوع کسب و کار شما متفاوت است. بنابراین هنگام تنظیم اهداف، باید اطمینان حاصل کنید که آنها SMART هستند:

مشخص باشد: “افزایش ترافیک وب سایت”، یک هدف خاص نیست و اینکه چطور به آن برسید بی اهمیت است. اما افزایش ۶ ماهه ترافیک سایت با حجم ۵۰ درصد، به شما کمک می­کند که به آن چیزی که به دنبالش هستید برسید و نیز امکان اندازه گیری هدفتان را به شما می­دهد.

قابل اندازه گیری باشد: تنها راه ردیابی پیشرفت اهداف شما این است که آن را اندازه ­گیری کنید. مثلا شما با دیدن تعداد کیلک­ها می­توانید ببیند که مشتری­ها درگیر سایت شما هستند و یا در خبرنامه شما ثبت نام کرده اند. مقدار را برای رسیدن به هدف خود مشخص کنید برای مثال “دستیابی به ۲۰۰۰ ثبت نام جدید برای خبرنامه در ۱۲ ماه”.

قابل دست یابی باشد: هدف باید قابل دستیابی باشد اما به این معنی نیست که رسیدن به هدف راحت باشد، بلکه هدف شما نیاز به توجه و تلاش شما دارد و این باعت می­شود مهارت شما توسعه یابد. اگر هدفتان بزرگ باشد آن را به بخش های کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید.

مرتبط بودن: اهداف شما با رشد کسب و کار شما و همچنین استفاده از آنها مرتبط باشد، چرا که به شما و تیم شما در رسیدن به اهدافتان کمک می­کند.دارای زمان بندی باشد: در نهایت، شما باید یک زمان بندی برای هدف خود ایجاد کنید، مثلا در ماه آینده فروش X را ۲۰٪ افزایش دهید تا بتوانید آن را دقیقا پیگیری کنید. و هدف شما باید در یک زمان مشخص مثلا در چند هفته، چند ماه یا سال قابل دست یابی باشد. این اصل را به یاد داشته باشید که قوانینی سخت و سریع برای ایجاد اهداف سایت شما وجود ندارد، هر سایت اهداف متفاوت خواهد داشت، بنابراین تنها شما و صاحب کسب و کار، می توانید اهداف درست برای سایت خود را تعیین نمایید و همچنین مشخص کنید که موفقیت شما در چه چیزی است.به یاد داشته باشید که بدون تعیین اهداف، سایت شما در رونق کسب و کار شما چندان موثر واقع نخواهد شد.

ما در شرکت طراحی سایت وب افرا آماده ارائه به روز ترین خدمات به مشتریان هستیم.

ترجمه از wholegraindigital

+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:06 توسط امامی | | تعداد بازدید : 10

بررسی ویژگی های سایت های خبری

امکانات و ویژگی هایی که برای ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد باید به صورت زیر باشد:

طراحی سایت خبری

برای اطلاع رسانی راحت تر اخبار به عموم می توان از سایت های خبری استفاده کرد،دسترسی به اخبار و با استفاده از گرافیک زیبا در سایت های خبری باعث می شود که مردم علاقه به سایت خبری داشته باشند و بازدید کنندگان بتوانند از اخبار با سندیت در سایت خبری استفاده کنند و قسمتی که خیلی مهم هست و باعث می شود کاربران به سایت خبری اعتماد داشته باشند.

آپدیت کردن اخبار در طول روز خیلی مهم هست که باید در سایت قرار داده شود.

قالب سایت های خبری باید بسیار زیبا باشد تا اخبار به صورت کاربرپسند نمایش داده شود.

استفاده از تصاویر بسیار زیبا در اخبار که مربوط به خبر می باشد و کاربران با استفاده از تصاویر بتوانند متوجه شوند که موضوع خبر در چه رابطه ای می باشد و علاقه مند می شوند که از اطلاعات ارائه شده استفاده کنند.

کلمات کلیدی در سایت باعث می شود امکانات فوق العاده ای به سایت داده شود.

گذاشتن امکاناتی از قبیل ارسال و دریافت نظرات کاربران در سایت خبری باعث می شود که امکانات سایت خبری با نظرات کاربران باشد و سایت مورد نظر کاربران را ایجاد کنیم.

در زمینه های مختلف اخبار در سایت قرار داده شود تا کاربران متفاوتی را برای سایت داشته باشیم و باعث می شود سایت خبری بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد.

گذاشتن اخبار با زبان های متفاوت باعث می شود که به غیر از کاربران فارسی،کاربران دیگر زبان ها از سایت و اخبار ارائه شده استفاده کنند.

قرار دادن ویدئو در سایت برای جلب مخاطبانی که طرفدار اخبارویدئویی هستند اثر بخش خواهد بود.

گذاشتن اخبار به صورت ساده در سایت باعث می شود که کاربران به راحتی از اخبار استفاده کنند.

اسلایدر در سایت های خبری باعث می شود که سایت خبری زیبایی ارائه داده شود.

انتخاب اخباری که توسط کاربران پسندیده شده است باعث می شود که کاربران به اخبار ارائه شده علاقه داشته باشند.

قرار دادن مشاوره برای راهنمایی کاربران به اخبار در سایت باعث می شود دسترسی آسان تر شود.

انتشار اخبار در شبکه های اجتماعی مختلف باعث می شود که هم کاربران دسترسی فراوانی داشته باشند و هم باعث می شود که سایت خبری بیشتر بین کاربران رواج پیدا کند.

حذف اخبارهایی که در روزهای قبلی در سایت قرار داده شده است باعث می شود که سایت دارای اخبار روز باشد.

سوژه های اخبار که در سایت قرار داده می شود باید طبق علاقه ی کاربران باشد که این موارد در نظرات کاربران صورت می گیرد.

بخش مدیریتی در سایت باعث می شود تا کاربران بتوانند در سایت با مدیر ارتباط داشته باشند.

استفاده از جستجوی اخبار در سایت باعث می شود که کاربران به راحتی به اخبار دسترسی داشته باشند.

سرعت بارگذاری اخبار در سایت بخش خیلی مهمی می باشد که باید سرعت مناسبی داشته باشد.

استفاده از سئو در سایت خبری باعث می شود که اخبار ارائه شده در موتور های جستجو در صفحات اولیه قرار بگیرد همیشه کاربران به دنبال صفحات اولیه موتور های جستجو می روند.

با مدیریتی خاص می توان در سایت کاربران بتوانند اخباری قرار دهند این ویژگی باعث می شود کاربران زیادی از سایت استفاده کنند.

قرار دادن صوت برای اخبار قسمتی خوبی به حساب می آید تا کاربرانی که با شرایط مختلفی که نمی توانند از مطالب استفاده کنند از صوت به راحتی بهره ببرند.

استاندارد هایی که برای سایت های خبری قرار داده شده است باید رعایت کرد تا سایت خبری ایجاد شده یکی از بهترین سایت ها باشند.

استفاده از نمونه کارهایی که برای سایت خبری می باشد در سایت ارائه داده شود که کاربرانی که علاقه دارند در این بخش فعالیت کنند راهنمایی شود.

امیدورام با استفاده از موارد بیان شده امکانات خوبی را برای سایت خبری داشته باشید.برچسب ها : بررسی ویژگی های سایت های خبری , ویژگی های سایت های خبری , بررسی سایت خبری ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 2 خرداد 1398ساعت 20:06 توسط امامی | | تعداد بازدید : 12

تبلیغات close